układanie płytek ceramicznych w łazience

Optyczne powiększenie łazienki – zadbajmy o przestrzeń na podłodze

Jednym ze sposobów na powiększenie dowolnego pomieszczenia jest zastosowanie jednego z dostępnych trików przestrzennych dostępnych z palety sztuczek projektanckich. Jaki to sposób, o tym za chwilę.

Sposób na optyczne powiększenie małej łazienki na przykład w blok, to nie lada wyzwanie. Mowa oczywiście o blokach z epoki realnego socjalizmu, który w nierealny sposób gospodarował zasobami. Z tego to powodu łazienki i pozostałe pomieszczenia są mikroskopijnej wielkości.

Jeśli chcemy zatem, aby mała łazienka urosła, choćby tylko pozornie, najlepiej zadbać o przestrzeń na podłodze. Jeśli ja odkryjemy pomieszczenie stanie się natychmiast bardziej przestronne. Chcąc odsłonić podłogę należy wybrać meble i sprzęty łazienkowe przystosowane do montażu na ścianach. Szafki, sedes lub bidet przykręcone do ściany nie zajmują miejsca na przestrzeni podłogi.

Jeśli do tego zastosujemy płytki podłogowe o znacznych rozmiarach wzmocnimy efekt powiększenia i osiągniemy sukces. Duży rozmiar płytek to znaczy co najmniej pięćdziesiąt centymetrów na pięćdziesiąt centymetrów długość boku kafelka.