Spośród różnych rodzajów kamienia, granit jest bardzo wdzięcznym surowcem. Można go poddać procesowi płomieniowania. Płomieniowanie granitu to proces produkcyjny, który rozpoczyna się od umieszczenia w maszynie szlifierskiej surowej płyty. Pierwszym etapem jest odparowanie wody. Później płytę osuszamy palnikiem gazowym.
Specjalne palniki do płomieniowania są chłodzone wodą, która jednocześnie chłodzi powierzchnię płyty. Drugi etap to płomieniowanie właściwe, czyli momentalne nagrzanie płyty do temperatury 1360 stopni C. Płycie nadać można różne kolory, a także wygrawerować ją.
W ten sposób powstają na przykład płyty granitowe chodnikowe, zewnętrzne i wewnętrzne stopnie schodowe, parapety okienne, podłogi i posadzki w łazienkach lub ciągach komunikacyjnych, garażach albo zakładach przemysłowych, blaty kuchenne lub elewacje. Z takich płyt powstają też na przykład nagrobki.
Płyty granitowe płomieniowane cena wyliczana jest przy zamówieniu w zakładzie kamieniarskim. Wszystkie podane ceny są orientacyjne.